Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 501 840 032

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy lekarza
w Twoim domu, hotelu czy biurze, zadzwoń do nas

501 840 032

Dojazd do domu pacjenta na terenie wszystkich miast województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego.

Odtrucie alkoholowe Katowice

By móc wygrać w walce z nałogiem alkoholowym, należy w pierwszej kolejności poddać się detoksykacji alkoholowej. To czas trwający zazwyczaj około dziesięciu dni, podczas którego organizm pacjenta zostaje oczyszczony z nagromadzonych toksyn, a także przywrócona zostaje gospodarka wodno-elektrolitowa. Odtruwaniu towarzyszy szereg efektów ubocznych, będących reakcją organizmu, który przez długi czas był przyzwyczajany do regularnego przyjmowania substancji psychoaktywnej – alkoholu. Najczęściej występujące objawy to nudności, wymioty, biegunka, zawroty i bóle głowy, drżenie mięśni. Mogą pojawić się problemy ze snem oraz uczucie lęku. Detoksykacja alkoholowa powinna zawsze odbywać się pod okiem doświadczonego lekarza, który zniweluje nieprzyjemne skutki uboczne oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia ataku padaczkowego.

Odtrucia alkoholowe przeprowadzane są zazwyczaj w ośrodkach leczenia uzależnień oraz w szpitalach. By oszczędzić pacjentowi stresu i wstydu, który często towarzyszy wychodzeniu z nałogu, istnieje także możliwość przeprowadzenia odtrucia alkoholowego w domu. Takie rozwiązanie umożliwia pacjentowi spędzenie tego nieprzyjemnego okresu w bezpiecznym dla siebie otoczeniu, często w otoczeniu najbliższych.

Nasz wykwalifikowany lekarz dojeżdża do pacjentów na terenie miasta Katowice oraz do pobliskich miejscowości.

Detoks alkoholowy jest pierwszym krokiem w drodze do odzyskania normalnego życia w trzeźwości. Na kolejnym etapie konieczne jest przejście terapii, podczas której uzależniony dowie się jak walczyć ze swoim nałogiem, by nie popaść w niego ponownie.

Polecam: Podolog Kraków | Dietetyk Kraków | Rolety Kraków