Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 501 840 032

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy lekarza
w Twoim domu, hotelu czy biurze, zadzwoń do nas

501 840 032

Dojazd do domu pacjenta na terenie wszystkich miast województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego.

Odtrucie alkoholowe Kielce

Alkohol jest używką, po którą w naszej kulturze sięga się najczęściej. Wielu osobom alkohol towarzyszy podczas spotkań towarzyskich i uroczystości. Takie podejście sprawia, że często zapominamy o tym, że alkohol jest tak naprawdę substancją psychoaktywną negatywnie wpływającą na zdrowie. Spożywany rzadko i w umiarkowanych ilościach nie sieje spustoszenia w organizmie. Wiele osób nie zna jednak umiaru, a picie staje się dla nich niekontrolowanym nawykiem. Alkoholizm to bardzo niebezpieczne uzależnienie, które rujnuje zdrowie i życie społeczno-zawodowe, a często kończy się nawet śmiercią.

By wygrać walkę z nałogiem alkoholowym, w pierwszej kolejności należy zdecydować się na odtrucie alkoholowe. To nieprzyjemne, trwające około dziesięciu dni doświadczenie. Detoks alkoholowy ma na celu przede wszystkim przerwanie ciągu alkoholowego. W celu regeneracji i przywrócenia prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej konieczne jest oczyszczenie organizmu z toksyn, nierzadko gromadzonych latami.

Odtrucia alkoholowe przeprowadza się głównie w ośrodkach odwykowych oraz szpitalach. Często wiąże się to z ogromnym stresem dla pacjenta, a także poczuciem wstydu. Alternatywą jest odtrucie alkoholowe w domu – w warunkach domowych pacjent czuje się bezpieczniej i spokojniej, może też zostać otoczony opieką rodziny. W czasie trwania detoksu, wykwalifikowany lekarz specjalista składa pacjentowi wizyty domowe, podczas których kontroluje stan zdrowia pacjenta, podaje mu kroplówkę oraz leki.

Lekarz świadczy usługę odtruwania alkoholowego w miejscowości Kielce oraz pobliskich okolicach.

Detoks alkoholowy nie jest przyjemnym doświadczeniem – towarzyszą mu liczne skutki uboczne będące obronną reakcją organizmu przyzwyczajonego do regularnego przyjmowania substancji psychoaktywnej. Pacjent cierpi na wymioty, bóle głowy, drżenie mięśni, może mieć problemy z zasypianiem i odczuwać lęk. Dlatego tak ważne jest, by detoks alkoholowy został przeprowadzony pod okiem lekarza, który zniweluje nieprzyjemne objawy i zmniejszy ryzyko wystąpienia ataku padaczkowego.

Polecam: Podolog Kraków | Dietetyk Kraków | Rolety Kraków