ODTRUCIE ALKOHOLOWE RZESZÓW

Alkoholizm to poważny problem, którzy może zrujnować zdrowie, relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także życie zawodowe. W niektórych przypadkach prowadzi nawet do śmierci. Na szczęście z alkoholizmem da się wygrać. Pierwszym krokiem w drodze do trzeźwości i szczęśliwego życia jest detoks alkoholowy, który pozwala pijącemu wyrwać się z ciągu alkoholowego. Odtrucie alkoholowe pozwala oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn oraz przywrócić równowagę wodno-elektrolitową.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pobyt w ośrodku leczenia uzależnień lub w szpitalu często wiąże się ze stresem i poczuciem wstydu. Strach może być czynnikiem, który sprawia, że uzależniony odwleka decyzję o rozpoczęciu leczenia. Alternatywą są wizyty domowe lekarza prowadzącego. Odtrucia alkoholowe przeprowadzone w warunkach domowych dają poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają stały kontakt z rodziną podczas tych trudnych dni. Oferujemy dojazd lekarza do miasta Rzeszów, a także pobliskich miejscowości.

Detoks alkoholowy trwa zazwyczaj około dziesięciu dni. Pacjent odczuwa wtedy wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych odstawienia alkoholu, między innymi zawroty i ból głowy, nudności, wymioty, lęk czy bezsenność. Ważne jest, by był przez ten czas pod obserwacją wykwalifikowanego lekarza. Lekarz poda pacjentowi kroplówkę, będzie kontrolował zachowanie organizmu i poda odpowiednie leki.

Należy pamięta, że odtrucie alkoholowe to dopiero pierwszy krok w stronę całkowitej trzeźwości, który nie rozwiązuje problemu alkoholizmu. Detoks alkoholowy powinien poprzedzać terapię, podczas której pacjent zrozumie jak radzić sobie ze swoim problemem.