Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 501 840 032

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy lekarza
w Twoim domu, hotelu czy biurze, zadzwoń do nas

501 840 032

Dojazd do domu pacjenta na terenie wszystkich miast województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego.

Odtrucie alkoholowe Rzeszów

Alkoholizm to poważny problem, którzy może zrujnować zdrowie, relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także życie zawodowe. W niektórych przypadkach prowadzi nawet do śmierci. Na szczęście z alkoholizmem da się wygrać. Pierwszym krokiem w drodze do trzeźwości i szczęśliwego życia jest detoks alkoholowy, który pozwala pijącemu wyrwać się z ciągu alkoholowego. Odtrucie alkoholowe pozwala oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn oraz przywrócić równowagę wodno-elektrolitową.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pobyt w ośrodku leczenia uzależnień lub w szpitalu często wiąże się ze stresem i poczuciem wstydu. Strach może być czynnikiem, który sprawia, że uzależniony odwleka decyzję o rozpoczęciu leczenia. Alternatywą są wizyty domowe lekarza prowadzącego. Odtrucia alkoholowe przeprowadzone w warunkach domowych dają poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają stały kontakt z rodziną podczas tych trudnych dni. Oferujemy dojazd lekarza do miasta Rzeszów, a także pobliskich miejscowości.

Detoks alkoholowy trwa zazwyczaj około dziesięciu dni. Pacjent odczuwa wtedy wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych odstawienia alkoholu, między innymi zawroty i ból głowy, nudności, wymioty, lęk czy bezsenność. Ważne jest, by był przez ten czas pod obserwacją wykwalifikowanego lekarza. Lekarz poda pacjentowi kroplówkę, będzie kontrolował zachowanie organizmu i poda odpowiednie leki.

Należy pamięta, że odtrucie alkoholowe to dopiero pierwszy krok w stronę całkowitej trzeźwości, który nie rozwiązuje problemu alkoholizmu. Detoks alkoholowy powinien poprzedzać terapię, podczas której pacjent zrozumie jak radzić sobie ze swoim problemem.

Polecam: Podolog Kraków | Dietetyk Kraków | Rolety Kraków