ODTRUCIE ALKOHOLOWE BYTOM

Alkoholizm to problem, który może spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu, negatywnie wpływa na relacje z rodziną i przyjaciółmi, a nieleczony może prowadzić do śmierci. Jeśli zmagasz się z nałogiem alkoholowym lub problem ten dotyczy kogoś z Twojej rodziny, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Odtrucie alkoholowe musi zostać przeprowadzone pod okiem wykwalifikowanego lekarza. Proces ten trwa około dziesięciu dni i ma na celu przerwanie ciągu alkoholowego, oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej. Lekarz kontroluje stan zdrowia pacjenta, minimalizuje skutki uboczne oraz zapobiega możliwym atakom padaczkowym.

Podczas detoksykacji alkoholowej pacjent doświadcza wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych będących reakcją organizmu na zaprzestanie podawania substancji psychoaktywnej, jaką jest alkohol. Mogą pojawić się bóle i zawroty głowy, wymioty, biegunki, drgawki, lęk, bezsenność, agresja lub wręcz przeciwnie – poczucie apatii.

Odtrucia alkoholowe przeprowadzane są najczęściej w ośrodkach leczenia uzależnień lub w szpitalu. Możliwe jest także odtrucie alkoholowe w domu. W tym wypadku pacjent pozostaje w znanym mu środowisku, czuje się bezpieczniej i może zostać otoczony opieką rodziny. Wizyty domowe lekarza wiążą się także z redukcją stresu, który często towarzyszy osobom wychodzącym z nałogu.

Doświadczony lekarz świadczy usługę przeprowadzania odtrucia alkoholowego na terenie Bytomia. Możliwy jest także dojazd do pobliskich miejscowości.

Należy jednak pamiętać, że detoks alkoholowy jest dopiero pierwszym etapem w drodze do zdrowego i trzeźwego życia. Niezbędne jest również poddanie się terapii, dzięki której chory dowie się jak radzić sobie ze swoim nałogiem.