ODTRUCIE ALKOHOLOWE CZĘSTOCHOWA

Nałóg alkoholowy zniszczy zdrowie, a niekiedy prowadzi on nawet do śmierci. Ponadto, alkoholizm rujnuje relacje z rodziną, przyjaciółmi, a także wpływa negatywnie na życie zawodowe, często prowadząc do utraty pracy.

Jeśli zmagasz się z tym problemem albo dotyczy on kogoś z Twoich bliskich, detoksykacja alkoholowa będzie pierwszym krokiem na drodze do normalnego życia. Odtrucie alkoholowe jest pierwszym etapem wychodzenia z nałogu – to okres trwający około dziesięciu dni, podczas którego konieczne jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn raz przywrócenie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej. Odtruwaniu alkoholowemu towarzyszy szereg skutków ubocznych – uzależniony odczuwa dotkliwe bóle głowy, drżenie mięśni, męczą go wymioty i biegunki. To reakcja organizmu na skutek odstawienia regularnie przyjmowanego alkoholu.

Detoksykacji alkoholowej nie należy przeprowadzać samemu. Nad pacjentem powinien zawsze czuwać wykwalifikowany lekarz specjalista, który podaje kroplówkę, leki oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.

Odtrucia alkoholowe najczęściej przeprowadza się w ośrodkach odwykowych lub w szpitalach. Możliwe jest także odtrucie alkoholowe w domu. Lekarskie wizyty domowe wiążą się z mniejszym stresem odczuwanym przez pacjenta, który znajduje się w znajomym otoczeniu i jest otoczony opieką rodziny. Odtruwanie alkoholowe w domu redukuje także poczucie wstydu, które jest często związane z wychodzeniem z nałogu.

Lekarz dojeżdża do pacjentów na terenie miasta Częstochowa oraz do pobliskich miejscowości.