ODTRUCIE ALKOHOLOWE MAŁOPOLSKA

Alkohol jest używką często stosowaną w naszej kulturze. Towarzyszy nam podczas uroczystości i spotkań ze znajomymi. Prawdziwy problem pojawia się, kiedy osoba traci kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, a sięganie po niego staje się nawykiem. Alkoholizm potrafi zrujnować zdrowie, relacje rodzinne, prowadzi do utraty pracy, a w najgorszych przypadkach może nawet zakończyć się śmiercią.

Nie jest to jednak droga, z której nie ma powrotu. By wrócić do trzeźwego życia konieczne jest przejście procesu odtrucia alkoholowego, podczas którego zostaje przywrócona równowaga wodno-elektrolitowa, a toksyny usunięte z organizmu pacjenta.

Detoks alkoholowy można przejść w ośrodku leczenia uzależnień lub w szpitalu. Alternatywą jest odtrucie alkoholowe w domu pacjenta, gdzie uzależniony może czuć się bezpiecznie i spokojnie.

Wykwalifikowany lekarz podaje pacjentowi kroplówkę, by uzupełnić elektrolity, glukozę i witaminę B6, czuwa nad jego stanem zdrowia, niweluje ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.

Lekarz świadczy usługę przeprowadzenia odtrucia alkoholowego na terenie miasta Gliwice. Możliwy jest również dojazd do pobliskich miejscowości.

Skorzystanie z pomocy doświadczonego lekarza jest konieczne, jeśli osoba zmagająca się z uzależnieniem pragnie powrotu do zdrowia. Detoksykacja przeprowadzona samemu może okazać się niebezpieczna.

Należy też pamiętać, że odtrucie alkoholowe jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do trzeźwości. By odzyskać kontrolę nad własnym życiem, konieczne jest również poddanie się terapii.