ODTRUCIE ALKOHOLOWE SOSNOWIEC

Wiele osób popada w nałóg alkoholowy, który rujnuje im zdrowie, relacje z rodziną, karierę zawodową, a w niektórych przypadkach może nawet prowadzić do śmierci. Dlatego też jeśli zmagasz się z alkoholizmem, albo jest to problem kogoś z Twojego otoczenia, musisz pamiętać, że nie jest to sytuacja bez wyjścia – powrót do normalnego, trzeźwego życia jest możliwy. Konieczne jest jednak samozaparcie i chęć zmiany.

Pierwszym etapem wychodzenia z alkoholizmu jest odtrucie alkoholowe, które ma na celu przerwanie ciągu alkoholowy. Detoks alkoholowy oczyszcza organizm pacjenta z toksyn oraz przywraca równowagę wodno-elektrolitową. Proces ten nie należy do przyjemnych, jest jednak niezbędny. Pacjenci odczuwają mdłości, zawroty głowy i drżenie mięśni. Dokuczają im bóle głowy, wymioty i biegunki. Może wystąpić bezsenność lub stany lękowe. Bardzo ważne jest, by detoksykacja przebiegała pod okiem wykwalifikowanego lekarza specjalisty, który będzie kontrolował cały proces.

Alternatywą do detoksykacji w ośrodku leczenia uzależnień lub szpitalu jest odtrucie alkoholowe w domu. Wizyty domowe lekarza pozwalają zredukować stres i wstyd, które często towarzyszom osobom wychodzącym z nałogu alkoholowego. Znane środowisko domowe daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Wykwalifikowany lekarz świadczy usługę przeprowadzenia odtrucia alkoholowego w domu na terenie miasta Sosnowiec. Możliwy jest także dojazd do pobliskich miejscowości.

Lekarz zakłada pacjentowi kroplówkę, za pomocą której podawane są elektrolity, glukoza oraz witamina B6. Czuwa nad całym procesem detoksu, kontroluje stan zdrowia i minimalizuje ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.