ODTRUCIE ALKOHOLOWE ZABRZE

Detoks jest pierwszym krokiem na drodze do trzeźwości dla osób, które zmagają się z problemem alkoholowym. Na tym etapie organizm pacjenta zostaje oczyszczony z toksyn, a równowaga wodno-elektrolitowa zostaje przywrócona. Ponadto, ciąg alkoholowy zostaje przerwany.

Proces, jakim jest odtrucie alkoholowe, trwa zazwyczaj około dziesięciu dni. Przez cały ten czas pacjent powinien pozostać pod kontrolą wykwalifikowanego lekarza, który będzie kontrolował stan jego zdrowia oraz podawał dożylnie glukozę, elektrolity oraz witaminę B6. Pod żadnym pozorem nie powinno się przeprowadzać odtrucia alkoholowego samemu, ponieważ może być to niebezpieczne dla zdrowia.

Detoksykacji alkoholowej towarzyszy szereg skutków ubocznych będących reakcją organizmu na odstawienie substancji psychoaktywnej. Często występują wymioty, biegunki, bóle głowy, drżenie mięśni, bezsenność, lęk i drażliwość. Odtruwania alkoholowe odbywają się w ośrodkach odwykowych lub w szpitalach. Możliwe jest takcie odtrucie alkoholowe w domu. Pacjent przebywa w znanym sobie środowisku, które daje mu poczucie bezpieczeństwa.

Wizyty domowe lekarza mają na celu zminimalizowaniu nieprzyjemnych reakcji organizmu oraz zapobieganiu wystąpienia ataku padaczkowego.

Lekarz świadczy usługi na terenie Zabrza, możliwy jest także dojazd do pobliskich miejscowości.

Jeśli zmagasz się z alkoholizmem lub problem ten dotyka kogoś z Twoich bliskich, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo drażliwy temat, dlatego też zapewniamy pełną dyskrecję i wyrozumiałość.