Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 501 840 032

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy lekarza
w Twoim domu, hotelu czy biurze, zadzwoń do nas

501 840 032

Dojazd do domu pacjenta na terenie wszystkich miast województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego.

Odtrucie alkoholowe świętokrzyskie

Alkoholizm to problem, który dotyka wiele osób w Polsce. Uzależnienie od tej substancji psychoaktywnej rujnuje zdrowie, relacje z rodziną i przyjaciółmi, może prowadzić do utraty pracy, a nawet skończyć się śmiercią. Na szczęście z alkoholizmem da się wygrać.

Pierwszym krokiem na drodze do powrotu do zdrowia jest detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe trwa około dziesięć dni, podczas których organizm pacjenta zostaje oczyszczony z nagromadzonych toksyn, a równowaga wodno-elektrolitowa zostaje przywrócona. Co ważne, ciąg alkoholowy zostaje przerwany.

Odtrucie alkoholowe koniecznie musi odbywać się pod okiem lekarza specjalisty, który kontroluje stan zdrowia pacjenta, podaje dożylnie glukozę, elektrolity i witaminę B6 oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia ataku padaczkowego.

Alternatywą detoksu alkoholowego przeprowadzonego w ośrodku leczenia uzależnień lub w szpitalu jest odtrucie alkoholowe w domu. Wizyty domowe lekarza redukują stres pacjenta, który może przejść cały proces w znanym mu, bezpiecznym środowisku.

Lekarz świadczy usługę odtrucia alkoholowego na terenie województwa świętokrzyskiego.

Polecam: Podolog Kraków | Dietetyk Kraków | Rolety Kraków