ODTRUCIE ALKOHOLOWE KRAKÓW

Alkohol jest najczęściej stosowaną używką w naszej kulturze. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że jest to substancja psychoaktywna, która wpływa na układy neuroprzekaźników w układzie nerwowym. Wiele osób wypija kieliszek wina do kolacji, wita szampanem Nowy Rok lub sięga po puszkę piwa w towarzystwie znajomych.

Wypijany sporadycznie i w małych ilościach, alkohol nie skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Problem pojawia się, gdy jego spożywanie staje się nawykiem. Osoba pijąca sięga po alkohol coraz częściej, a na dodatek nie wie kiedy przestać i nie potrafi powiedzieć sobie „dość”.

Nadużywanie spożywania alkoholu prowadzi do poważnych konsekwencji

Konsekwencje spożywania alkoholu

Konsekwencje spożywania alkoholu

Rujnuje zdrowie pijącego, pogarsza także jego stan psychiczny, wpływa negatywnie na relacje z rodziną i przyjaciółmi oraz niszczy życie zawodowe. Nieleczony alkoholizm może skutkować przewlekłymi chorobami, a w wielu przypadkach kończy się nawet śmiercią.

Na szczęście choroba alkoholowa nie jest sytuacją bez wyjścia – z nałogiem naprawdę da się wygrać. Nie jest to na pewno proste, ale może uratować zdrowie, życie, a także relacje z najbliższymi. Przede wszystkim jednak osoba mająca problem musi sama chcieć dać sobie pomóc.

Pamiętaj! Decyzja o poddaniu się odtruciu alkoholowemu może uratować zdrowie i życie Tobie lub osobie z Twojego otoczenia, która zmaga się z problemem alkoholizmu. Nie warto zwlekać, ponieważ konsekwencje niepodjęcia odpowiedniego działania mogą być katastrofalne.

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy Kraków

Detoks alkoholowy Kraków

Odtrucie alkoholowe i detoks alkoholowy to konieczne kroki w drodze do trzeźwości i lepszego, zdrowszego życia. Detoksykacja przede wszystkim umożliwia przerwanie ciągu alkoholowego. Jest ona konieczna do regeneracji, oczyszczenia organizmu z toksyn powstałych w wyniku długotrwałego spożywania alkoholu oraz przywrócenia naturalnego stanu gospodarki wodno-elektrolitowej.

Proces detoksykacji trwa zazwyczaj około dziesięciu dni i jest pierwszym i zarazem niezbędnym etapem w walce z nałogiem, bez którego nie da się ruszyć dalej.

Odtrucie alkoholowe – na czym polega?

Po odstawieniu alkoholu, który wcześniej był przyjmowany regularnie przez długi czas, u pacjenta pojawiają się objawy zespołu abstynencyjnego, zwanego również zespołem odstawienia. To obronna reakcja organizmu, który przyzwyczajony jest to regularnego przyjmowania substancji psychoaktywnej, jaką jest alkohol. Do najczęstszych objawów należą między innymi:

 • kiepskie samopoczucie,
 • drgawki,
 • ból głowy,
 • zwroty głowy,
 • poczucie lęku,
 • bóle mięśni,
 • nudności,
 • biegunki,
 • wymioty,
 • gwałtowne skurcze żołądka,
 • bezsenność,
 • wahania ciśnienia,
 • zaburzenia pracy serca (kołatanie),
 • omamy,
 • majaczenie,
 • nadpobudliwość,

Detoksykacja zdecydowanie nie należy do przyjemnych i łatwych doświadczeń. Dlatego tak ważne jest, by detoks alkoholowy odbywał się pod opieką wykwalifikowanego lekarza, którego zadaniem jest zneutralizowanie objawów odstawienia oraz zminimalizowanie ryzyka wystąpienia napadu padaczkowego. W większości przypadków odtrucie odbywa się w ośrodku odwykowym lub w szpitalu, ale w wielu przypadkach może zostać także przeprowadzone w domu pacjenta.

Odtrucia alkoholowe w domu

Odtrucie alkoholowe w domu to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą uniknąć dodatkowego stresu i wstydu często związanego z pobytem w ośrodku odwykowym lub szpitalu. Detoksykacja nie jest przyjemnym i łatwym czasem, a możliwość przejścia jej w warunkach domowych może być dla pacjenta dużym ułatwieniem. Znane otoczenie daje ważne poczucie bezpieczeństwa oraz umożliwia przebywanie pod opieką rodziny.

Pierwszym krokiem detoksu alkoholowego jest przebadanie pacjenta przez lekarza, który decyduje o tym czy detoks może odbywać się w warunkach domowych. Jeśli lekarz nie dopatrzy się przeciwwskazań, detoksykacja w domu polega na odtruwaniu organizmu poprzez podłączenie kroplówki, za pomocą której dożylnie dostarczona zostaje glukoza, witamina B6 oraz elektrolity, które pomagają oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i umożliwić mu normalne funkcjonowanie. Podane zostają także leki zapobiegające padaczce, zmniejszające napięcie mięśniowe oraz o działaniu przeciwwymiotnym.

Prze cały czas, pacjent zostaje otoczony opieką wykwalifikowanego lekarza specjalisty, który czuwa nad całym procesem. Wizyty domowe lekarza są mniej stresujące dla odtruwanego od pobytu w ośrodku leczenia uzależnień lub w szpitalu. Dzięki temu, pacjentowi łatwiej jest przejść detoks.

W ramach usługi wykwalifikowany lekarz specjalista oferuje dojazd do domu pacjenta przede wszystkim w mieście Kraków i jego okolicach. Lekarz dojeżdża także do wszystkich miast województwa małopolskiego, śląskiego, a także świętokrzyskiego. Istnieje również możliwość dojazdu do dalszych rejonów Polski po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Detoks alkoholowy Kraków. Dlaczego warto?

Detoks alkoholowy niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści. To pierwszy krok w drodze do odzyskania normalnego, szczęśliwego i zdrowego życia w trzeźwości – poprawy relacji z rodziną i bliskimi, a także powrotu do życia zawodowego i społecznego.

Kompleksowy detoks alkoholowy przede wszystkim umożliwia przerwanie ciągu alkoholowego oraz ułatwia pozbycie się toksyn z organizmu oraz jego regenerację. Pomaga przywrócić do równowagi wiele z jego funkcji oraz przyczynia się do poprawy stanu zdrowia pacjenta. Należy jednak pamiętać, że detoksu alkoholowego powinien być traktowany jako koniec walki z chorobą alkoholową, a jedynie jako pierwszy etap leczenia. Kolejnym krokiem powinna być terapia indywidualna i grupowa, która pomoże pacjentowi zrozumieć źródło problemu oraz pokaże mu jak radzić sobie z nałogiem w dalszym życiu, by nie wpaść w niego ponownie i nie musieć zaczynać całego procesu od początku.

Serdecznie polecamy decyzję o odbyciu odtrucia alkoholowego w domu. Detoks alkoholowy przeprowadzony w warunkach domowych przez profesjonalnego lekarza specjalistę z wieloletnim doświadczeniem pozwala zredukować stres i wstyd, które w wielu przypadkach są czynnikami zniechęcającymi pijącego do poddania się procesowi detoksykacji. Dla wielu pacjentów takie rozwiązanie może okazać się dużo bardziej skuteczne – da im poczucie bezpieczeństwa oraz umożliwi przebywanie pod stałą opieką najbliższych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, podczas którego odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące oferowanej przez nas usługi detoks alkoholowy Kraków i okolice.

Zdajemy sobie sprawę, ze odtrucia alkoholowe to ciężki temat do rozmów. Możemy zagwarantować Państwu wyrozumiałość pełną dyskrecję.