ODTRUCIE ALKOHOLOWE ŚWIĘTOKRZYSKIE

Alkoholizm to problem, który dotyka wiele osób w Polsce. Uzależnienie od tej substancji psychoaktywnej rujnuje zdrowie, relacje z rodziną i przyjaciółmi, może prowadzić do utraty pracy, a nawet skończyć się śmiercią. Na szczęście z alkoholizmem da się wygrać.

Pierwszym krokiem na drodze do powrotu do zdrowia jest detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe trwa około dziesięć dni, podczas których organizm pacjenta zostaje oczyszczony z nagromadzonych toksyn, a równowaga wodno-elektrolitowa zostaje przywrócona. Co ważne, ciąg alkoholowy zostaje przerwany.

Odtrucie alkoholowe koniecznie musi odbywać się pod okiem lekarza specjalisty, który kontroluje stan zdrowia pacjenta, podaje dożylnie glukozę, elektrolity i witaminę B6 oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia ataku padaczkowego.

Alternatywą detoksu alkoholowego przeprowadzonego w ośrodku leczenia uzależnień lub w szpitalu jest odtrucie alkoholowe w domu. Wizyty domowe lekarza redukują stres pacjenta, który może przejść cały proces w znanym mu, bezpiecznym środowisku.

Lekarz świadczy usługę odtrucia alkoholowego na terenie województwa świętokrzyskiego.